Uudised

Absolut Invite 2017 Eesti eelvooru võitis Vabank Tallinna meeskond 🗓

Absolut Invite 2017 Eesti eelvooru võitis Vabank Tallinna meeskond 🗓

14. märtsil Butterfly Lounge’is toimunud rahvusvahelise kokteilivõistluse Absolut Invite 2017 Eesti eelvooru võitis ööklubi Vabank Tallinna meeskond koosseisus Taavi Meier ja Marko Hade. Võidukas tiim sõidab juunikuus Eestit esindama Absolut Invite globaalsele finaalvõistluse Rootsi.

Absolut Invite kokteilivõistlus toimus tänavu juba seitsmendat aastat ja pani proovile Eesti parimate baarmenide ja baaridaamide teadmised, oskused, loovuse ja võime töötada tiimina. Ülitihedas rebimises jäi teisele kohale kõigest 0,34-punktise vahega Meat Market Cocktail Bar’i võistkond koosseisus Regeri Zoo ja Karl Astok. Võistlusel osalesid veel Butterfly Lounge kaks tiimi (Heinar Õispuu ja Kristo Tomingas ning Silvester Harineem ja Mikk Kelder), Whisper Sister (Lenar Lehtla ja Jey Mamedov), Tai Boh (Nataly Voolaine ja Martin Kaarjärv), Ööklubi Geneva (Vladimir Izotov ja Dmitri Varest), EBA Koolituskeskus (Angelika Larkina ja Marge Mänd) ja Frank (Henri Jürgenstein ja Olga Kuri).

© Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Võistlus koosnes neljast osast: baarindusalaste teadmiste kirjalik test, kange alkoholi pimedegustatsioon, etteantud kokteilitellimuse kiiruse peale täitmine ja omaloominguliste kokteilide valmistamine. Kohtunikeks olid Absolut Global Brand Ambassador Ricardo Dynan, Läti baarmen ja baarindusalaseid konsultatsioone pakkuva ettevõtte omanik Edgars Grišulis ja Pernod Ricard Estonia turundusjuht Reet Zimmer.

Vabank Tallinna meeskond sai võidukokteili, nimega Absolut Transform, loomisel inspiratsiooni filmist Transformerid. Baarmenid Marko ja Taavi kasutasid innovaatilises kokteilis lisaks Absolut viinale suhkruvatti, sidrunimahla, pihlakasiirupit, virsikubitterit ja mullivett ning valmistamise käigus läbis kokteil mitu transformatsiooni – suhkruvatt lahustus kokteilis ning algselt Sour tüüpi kokteilina valmistatud joogist sai pärast mulliveega pikendamist hoopis Collins.

 

© Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Eesti eelvooru võidutiimi auhinnaks on osalemine globaalsel finaalvõistlusel Rootsis koos Absolut Akademi koolituse läbimisega. Finaalvõistluseks lendavad maailma parimad baaritiimid Rootsi, kus nad pannakse nelja päeva jooksul proovile erinevate ülesannetega, mille eesmärgiks on imiteerida rahvarohke töötava baari rütmi ja tempot. Tiimid saavad võimaluse näidata oma annet kokteilide loomises, teadmisi, kiirust ja oskusi. See võistlus eristub teiste baarmenide jõuproovide traditsioonilisest formaadist ning üllatab osalevaid meeskondi teistmoodi väljakutsetega, mis panevad proovile nende tiimitöö oskuse pingelistes olukordades ning tempokas võidujooksus finiši poole. Globaalne finaal toimub 14.-17. juunini 2017 ja seal osaleb 18 võistkonda 17-st riigist.

Teise koha saavutanud Meat Market Cocktail Bar’i meeskonda ootab ees kolmepäevane Absolut Akademi Pro baarmenidele mõeldud koolitus Rootsis.

Globaalse finaalvõistluse võidutiimi auhinnaks on suurepärane pakett uusi kogemusi – Absolut viib baarmenid teekonnale, mille käigus neil avaneb võimalus näidata oma annet külalisbaarmenidena mõnedes maailma parimate hulka kuuluvates baarides. Neid esitletakse kokteilimaailma tõeliselt mõjukatele tegijatele, aitamaks suurendada nende tööalast suhtlusvõrgustikku. Kirss tordile on võimalus töötada aasta aega partnerluses Absolutiga.

 

© Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com
Uudised