Uudised

Kampaaniakutse “Kui võtad, võta vett vahele!”

Kampaaniakutse “Kui võtad, võta vett vahele!”

Hea baariomanik!

 

Kutsume Teid osalema kampaanias “Kui võtad, võta vett vahele!”.

Aktiivne kampaaniaperiood on september-oktoober 2017.

 

Kampaania eesmärk on edendada vastutustundlikku ja teadlikku alkoholitarbimiskultuuri Eestis ning vähendada alkoholi liigtarbimisest tekkivaid kahjusid.

 

Kampaania käigus kutsume:

 • inimesi üles iga joodud alkoholiklaasi vahele jooma klaasi vett;
 • baare, restorane, kohvikuid ning teisi toitlustus- ja meelelahutusasutusi pakkuma klientidele alkohoolse joogi kõrvale tasuta vett perioodil september ja oktoober 2017.

 On Teie enda otsustada, kas pakute kliendile vett klaasikaupa, toote lauda veekannu või asetate kannu või veepaagi koos klaasidega kindlasse ja nähtavasse kohta, kust kliendid saavad endale ise vett võtta.

 Juues alkohoolsete jookide vahele vett, tarbitakse alkoholi aeglasemalt, inimene suudab piiri pidada ega joo ennast väga lühikese ajaga pöördumatult purju. Vee joomine aitab võidelda ka vedelikukaotusega, mida alkoholitarbimine kaasa toob ning järgmise päeva hommikuse kehva enesetundega.

Miks kampaanias osaleda?

 1. Osaledes kampaanias ja pakkudes alkohoolse joogiga koos vett, näitate üles hoolivust ja sotsiaalset vastutustundlikkust, toetades nii väärtusliku kliendisuhte loomist.
 2. Kliendid püsivad rahulikumas tempos alkoholi juues kauem heatujulised ja mõistlikud. Baaris on meeldivam õhkkond.
 3. Järgmise hommiku parem enesetunne tekitab eelneva õhtu ajaveetmiskohaga positiivse assotsiatsiooni.

 Kampaaniaga ei kaasne osalejale täiendavat kulu. Kõik kampaaniamaterjalid ning reklaam on korraldajate poolt. Ettevõttele kaasneb väike ajakulu seoses veeklaaside kokkukorjamise ja pesuga ning kraanivee enda hind, kuid usume, et need on võrreldes mainekasuga marginaalsed kulud. 

Kampaanias osalevad baarid, kohvikud ja meelelahustusasutused märgime vastutustundlikena ära kampaania Facebooki lehel  ja Instagramis, lisades lingitava viite ja lühikirjelduse.

 

Kui võtad, võta vett vahele!

Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liit koostöös Baarmenite Assotsiatsiooniga ja Sommeljeede Assotsiatsiooniga kutsub üles vastutustundlikkusele alkoholi tarbides.Iga tarbitud alkoholikoguse (nt pokaali veini või pitsi viina) kõrvale joo alati vähemalt klaas vett, et Sul endal ja teistel oleks hea olla.www.jootargalt.eeSoovid liituda kampaaniaga? Kirjuta info@barman.ee.Juba praegu liitunud baarid/ pubid/ loungid leiad siit:http://www.jootargalt.ee/kui-vo…/vastutustundlikud-partneridKui võtad, võta vett vahele!

Posted by EBA (Estonian Bartenders Association) on 3. märts 2017. a.

 

Eesti Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liit annab igale osalejale tasuta kampaaniamaterjalid:

 1. Kampaania aumärgise „Siin tarbitakse targalt 2017“
 2. Kampaanialogoga klaasist veekannud (1 veekann 8 istekoha kohta)
 3. 4 peeglikleebist kasutamiseks tualettruumides ja 4 tavakleebist
 4. 1 lauarääkija laua kohta
 5. kampaaniaklipi, mida kuvada ekraanidel või kasutada sotsiaalmeedias
 6. infomaterjali, mis selgitab kampaania sisu töötajatele.

Kampaaniatoodete näidiseid saate vaadata siit.

 

Lisaks kajastame Teie ettevõtet kampaania sotsiaalmeedia kanalites ja pressiteates. Kampaanias osalemine võimaldab kasvatada sotsiaalse vastutustundlikkuse komponenti Teie meelelahutusasutuse mainekujunduses.

 

Kampaaniat korraldab Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liit, mis koondab enda alla Eesti juhtivad alkoholifirmad (Prike, Liviko, Altia, Pernod Ricard, Tridens, Remedia, Amber Distribution, Coca Cola HBC, Estonian Spirit, Avallone, Brown-Forman).

Kampaaniasõnumit toetavad Eesti Baarmenite Assotsiatsioon ja Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon.

 

PALUME TEIL ENDA ASUTUS REGISTREERIDA SIIN.

 

Lisaküsimuste korral võtke ühendust:

Triin Kutberg

Tegevjuht

Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liit

triin.kutberg@atml.ee

550 3904