Võistlused

Licor 43 võistlus 2017

Licor 43 võistlus 2017

12. jaanuari Tartu ööklubis Maasikas toimunud Licor 43 shottide valmistamise võistluse võitis Triin Vähi (Vabank, Tartu), teise koha saavutas Viire Viks (ööklubi Maasikas, Tartu) ja kolmanda koha sai Hendrik Uibopuu (vabakutseline).

 

Licor 43 shottide võistlus järgib 11. korda ööklubis Maasikas toimunud shottide võistluse traditsioone ja reegleid.
See võistlus on tuntud oma väga rohkearvulise osavõtu poolest, kuna võistlejatel pole vaja ette valmistada kokteiliretsepte – vaja on teha vaid kaks erinevat kihilist shotti võimalikult täpselt ja kiirelt. See võistlus on ühtlasi ka paljudele teenindajatele esimeseks võistluskogemuseks.

 

Võistlusele registreerus 76 osalejat üle Eesti. Eelvoorudes valmistas iga võistleja 3 Hot 43 (2 cl Licor 43, 2 cl kuum kohv, vahukoor) shotti ja 2 Mini Beer (4 cl Licor 43, vahukoor) shotti.
Finaalides valmistas 10 parimat võistlejat 6 Hot 43 shotti ja 4 Mini beer shotti.
Eelvoorudes oli shottide valmistamiseks aega 2 minutit ning finaalides 3 minutit.
Võistluse võitja Triin Vähi näitas väga kindlat kätt shottide valmistamises ja sai kõige vähem veapunkte tehnika eest.
Võitjale oli välja pandud rahaline auhind Licorilt ja ööklubilt Maasikas. Kõikidele osavõtjatele olid auhinnad ööklubi Maasikas ja Licor 43 poolt.

 

Licor 43 on väga pika ajalooga Hispaania liköör, mis panustab palju noorte teenindajate julgusele ja oskuste parandamisele. Läbi selle võistluse saavad paljud oma esimese kokteilivõistluse kogemuse ja julguse järgmistel võistlustel osalemiseks.
Võistlus toimus koostöös Eesti Baarmenite Assotsiatsiooniga. Võistluse peakohtunik oli EBA president Margit Kikas. Võistluse toetajad on Tridens AS ja ööklubi Maasikas.

 

Pildid Tarmo Haud.