Uudised

Üliedukas tulemus Soomes Rahvusvahelisel Noore Võistlusel

Üliedukas tulemus Soomes Rahvusvahelisel Noore Võistlusel

11.-ndal septembril toimus Soomes Kerava Sinebrychoff`i tehases Rahvusvaheline Noorte Baarmenite võistlus, mida läks Eestist esindama Kristiina-Kadi Kasvandik ning Erik Tammeleht, delegaadina ning maitsekohtunikuna oli kaasa EBA Koolituskeskuse juht, Heleen Välba.

 

Võistlust on peetud juba pikki aastaid ning eestlased on ka varasemalt kõrgete kohtadega pärjatud saanud. Võistlejad peavad olema alla 29- aastased. Võisteldakse nii individuaalselt, kui piirkonna järgi tiimina. 

 

Kasutada tuli vähemalt 2cl Pernod Ricard`i tooteid ning vähemalt 4cl Synebrychoff`i tooteid. Kokteili inspiratsiooni tuli enne valmistamist kohtunikele ning publikule tutvustada.

 

Lähteülesandesse kuuluvad tooted olid piiratud ning ülesanne osalejatele keerukas. Toodeteks olid peamiselt viskid, siidrid ja õlled.

Meie tublid võistlejad said aga nii kokteili retseptiga, valmistamisega, kui esitlusega suurepäraselt hakkama. Kohtunikud tunnustasid võistlejaid kõrgete punktidega, mille tulemusel toodi Eestisse lausa topeltvõit, seda nii individuaalarvestuses, mille võitis Kristiina- Kadi Kasvandik ning samuti toodi Eestisse ka tiimi võit, kuhu kuulusid Kristiina- Kadi Kasvandik ning Erik Tammeleht! Palju õnne tublidele noortele!

 

Eriku kokteil kandis nime Lilla My

6cl Kronenbourg Blanc

3cl Ballantines Brasil

1cl Pomegranate syrup

1cl Lime juice

0,25cl Elderflower syrup

2 dashes plum bitters

 

 

 

 

Kristiina- Kadi kokteil kandis nime Nordic Tropics

3 cl Chivas Regal 12yo

2 bs gentian herbal bitter

2 cl cloudberry syrup

2 cl gooseberry vinegar

1 dash orange bitters

top up 4 cl Krönebourg Blanc